در سال 1978 شرکتی تحت عنوان FLIR Systems برای توسعه سیستم های تصویربرداری مادون قرمز (حرارتی) با کارایی بالا و کم هزینه به منظور کاربردهای هوابرد تاسیس شد. سیستم های تصویربرداری حرارتی انرژی مادون قرمز (گرما) را که از همه افراد، اشیاء و مواد ساطع می شود، تشخیص می دهند. دوربین های مادون قرمز به اپراتور اجازه می دهد تا در تاریکی مطلق، آب و هوای نامساعد و از میان آلاینده های هوا مانند دود و مه ببیند.

در اواخر دهه 1980، FLIR شروع به استفاده از تجربه خود در فناوری تصویربرداری مادون قرمز برای توسعه سیستم های دستی و آزمایشگاهی برای انواع کاربردهای تجاری کرد که نه تنها به کیفیت تصویر برتر، بلکه به توانایی تشخیص و اندازه گیری تفاوت های دما نیز نیاز داشت. این تلاش با خرید گروه تصویربرداری مادون قرمز صنعتی از شرکت Hughes Aircraft در سال 1990 شتاب گرفت.

خرید Agema (سوئد) در سال 1998 و Inframetrics (بوستون، MA) در اواسط سال 1999 تیم‌های مهندسی FLIR و زیرساخت‌های فروش و پشتیبانی را فراهم کرد که موفقیت FLIR را در بازارهای تجاری تصویربرداری حرارتی تسریع کرد. Agema و Inframetrics با هم بیش از 60 سال تخصص در توسعه دوربین مادون قرمز و برنامه های کاربردی ترموگرافی را دارا هستند. Agema اولین اسکنر مادون قرمز تجاری را که برای بازرسی خطوط برق طراحی شده بود را در سال 1965 تولید کرد و همچنین اولین اسکنر مادون قرمز قابل حمل با باتری در سال 1973، اولین سیستم با طول موج دوگانه با قابلیت ضبط آنالوگ در زمان واقعی در سال 1978، اولین دستگاه خنک‌ نشونده دوربین مادون قرمز، همچنین پیشگام در تولید دوربین های مادون قرمز تجاری و آموزشی ترموگرافی، اولین سیستم مادون قرمز سازگار با تلویزیون در سال 1975 و اولین دوربین مادون قرمز با آرایه هواپیمای کانونی با امکانات کامل (FPA) را در سال 1995 تولید کردند.

در سال 2003 کمپانی Indigo Systems که شرکتی تحقیقاتی و تامین‌ کننده ای پیشرو در طیف وسیعی از محصولات تصویربرداری مادون قرمز، از جمله آشکارسازهای فروسرخ خنک‌شده و خنک‌نشده، هسته‌های دوربین و دوربین‌های نهایی است، توسط FLIR خریداری شد.

از آن زمان، FLIR در بسیاری از بازارها، فناوری‌ها و محصولات مشابه سرمایه‌گذاری کرده است تا مجموعه راه‌حل‌های حسگر خود و توانایی‌اش در ارائه خدمات به مجموعه گسترده‌تری از مشتریان را گسترش دهد. این سرمایه‌گذاری‌ها باعث رشد قابل توجهی در درآمد و حجم واحد شده است که به کاهش هزینه و در نتیجه قیمت‌های کاربر نهایی محصولات کمک کرده است. این امر منجر به افزایش چشمگیر مشتریان و همچنین افزایش آگاهی جهانی از قدرت فناوری حرارتی شده است.

FLIR که توسط Teledyne Technologies در سال 2021 خریداری شد، به Teledyne FLIR تغییر نام داد. Teledyne FLIR در بسیاری از نقاط در سراسر جهان فعالیت می کند و در مجموع بیش از 3000 کارمند اختصاصی را در استخدام خود دارد.

FLIR رهبر جهانی در طراحی، ساخت و بازاریابی دوربین های مادون قرمز تصویربرداری حرارتی است.