Extech در سال 1970 در شهر Nashua از ایالت New Hampshire در شمال شرق آمریکا تاسیس شد. این کمپانی با اصالت از دو بخش تشکیل شده است: Extech Data Systems پیشرو جهانی در بازار چاپگرهای قابل حمل، و Extech Instruments سازنده دستگاه های اندازه گیری.

Extech که به دلیل وسعت و قدمت ارائه محصولات تست و اندازه گیری و شبکه توزیع قوی خود شناخته شده است، توسط FLIR Systems که تولید کننده دوربین های تصویربرداری حرارتی است در نوامبر 2007 خریداری شد. ابزارهای تست دستی و با ارزش با برند Extech Instruments و دوربین های حرارتی مادون قرمز با نام تجاری FLIR از طریق شبکه های توزیع از جمله توزیع کنندگان منطقه ای، اینترنتی و توزیع کنندگان اصلی بین المللی فروخته می شوند. این شرکت به یکی از بزرگترین تولید کنندگان و تامین کنندگان تجهیزات تست و چاپگرهای قابل حمل تبدیل شده است و برند Extech Instruments در بسیاری از صنایع به عنوان برند منتخب شناخته می شود. ISO 9001:2008 که توسط TUV تایید شده است، شهرت رشک برانگیز Extech را توصیف میکند. Extech محصولات نوآورانه ای را تولید میکند که با طراحی منحصر به فرد همراه با ویژگی ها، عملکردها و قابلیت اطمینان بالا و قیمتی مقرون به صرفه ارائه می شوند. 

Extech Instruments تامین کننده تجهیزات تست الکترونیکی دستی و ابزار اندازه گیری است. این شرکت در شهر Nashua ایالت New Hampshire با امکانات طراحی، تولید و انبارداری در هنگ کنگ و تایوان و یک دفتر فروش در شانگهای مستقر است.

از محصولات این شرکت می توان به دوربین های حرارتی، مولتی متر، کلمپ متر، دبی سنج هوا، نورسنج، صدا سنج، سرعت سنج، سنسور فشار، دستگاه کالیبراسیون، کیفیت آب، رطوبت سنج، رطوبت سنج، دماسنج تماسی و غیر تماسی، منبع تغذیه،  تستر فیبر نوری و دستگاه های اندازه گیری EMF اشاره کرد.