منو
سبد خرید

ترموویژن/ترمومتر Thermographic Camera

یک دوربین حرارتی با استفاده از پرتوهای مادون قرمز ساطع شده از جسم در فرایندی که به آن تصویربرداری حرارتی و یا ترمو ویژن گفته می شود، تصویری از یک جسم ایجاد می کند. تصویر ایجاد شده دمای هوا را نشان می دهد. تصویربرداری حرارتی تکنولوژی تبدیل نور مادون قرمز به سیگنالهای برقی و ایجاد تصویری با استفاده از آن اطلاعات است.

 فناوری اساسی دوربین های تصویربرداری حرارتی برای اولین بار برای ارتش توسعه یافت. با این حال، اختراع دوربین حرارتی مربوط به تاریخچه ترموگرافی است که در سال 1960 توسط سر ویلیام هرشل فضانوردی که نور مادون قرمز را کشف کرد، آغاز شد.

در سال 1860 ، ساموئل پیرپونت لانگلی، ستاره شناس آمریكایی، بلومتر را ابداع كرد كه وسیله ای است كه اشعه مادون قرمز یا حرارتی را اندازه گیری می كند. و در سال 1929، کالمان Tihanyi، فیزیکدان مجار دوربین تلویزیون الکترونیکی حساس به مادون قرمز را اختراع کرد که قادر به گرفتن تصاویر حرارتی بود.

تابش مادون قرمز و نور مرئی هر دو بخشی از طیف الکترومغناطیسی هستند. اما برخلاف نور مرئی، تابش مادون قرمز را نمی توان مستقیماً با چشمان انسان درک کرد. بر اساس همین منطق است که می توان توضیح داد دوربین حرارتی تحت تأثیر نور قرار نمی گیرد و حتی در یک محیط تاریک می تواند تصویری شفاف از یک جسم ارائه داد.

این فناوری در آن زمان انقلابی بود، اما امروزه تقریبا در تمامی دنیا در حال استفاده است. اما چگونه این دستگاه ها موفق به ضبط این اطلاعات بصری نامرئی می شوند؟ بگذار چک کنیم.

امروزه بر اساس استاندارد برای دوربین های حرارتی،  گرمتر نشان دادن اشیاء با رنگ زرد-نارنجی است که با داغ تر شدن جسم، روشن تر می شود. اشیاء سردتر با رنگ آبی یا بنفش نمایش داده می شوند.

انرژی مادون قرمز طول موجی دارد که تقریباً از 700 نانومتر شروع می شود و تقریباً 1 میلی متر گسترش می یابد. طول موج کوتاهتر از این با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. دوربین های تصویربرداری حرارتی از این انرژی مادون قرمز برای ایجاد تصاویر حرارتی استفاده می کنند. لنزهای دوربین انرژی مادون قرمز را روی مجموعه ای از آشکارسازها متمرکز می کنند که سپس الگوی مفصلی به نام ترموگرام ایجاد می کنند. سپس ترموگرام به سیگنالهای الکتریکی تبدیل می شود تا تصویری حرارتی ایجاد شود که می توانیم آن را ببینیم و تفسیر کنیم.

تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA1822
نقد و بررسی اجمالی Chauvin Arnoux CA1822 Dual Channel Contact Thermometerترمومتر تماسی دو کاناله مدل CA1822 کاوین آرنوکس می تواند دمای گازها، جامدات و مایعات را با حداقل دمای قابل قرائت 250- درجه سانتیگراد و حداکثر دمای قابل قرائت 1767 درجه سانتیگراد اندازه گیری کند. دامنه دما، وضوح و دقت آ..
7,987,500 تومان
تولید کننده: Multimetrix-France مدل: TM60
معرفی اجمالی محصول ترمومتر تک کاناله مدل TM60 مولتی متریکسترمومتر لیزری یکی از ابزار های تست و اندازه گیری می باشد که جهت اندازه گیری دما از آن استفاده می شود. از روشهای اندازه گیری دمامیتوان دو حالت تماسی و غیر تماسی را نام برد. در روش تماسی در حقیقت از تماس یک سنسور با نقطه مورد تست استفا..
2,550,000 تومان
تولید کننده: Multimetrix-France مدل: TM62
نقد و بررسی اجمالی Multimetrix TM62 double input Contact thermometersترمومتر لیزری یکی از ابزار های تست و اندازه گیری می باشد که جهت اندازه گیری دما از آن استفاده می شود. از روشهای اندازه گیری دما میتوان دو حالت تماسی و غیر تماسی را نام برد. در روش تماسی در حقیقت از تماس یک سنسور با نقطه مو..
3,187,500 تومان
تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA1866
نقد و بررسی اجمالی Chauvin Arnoux CA1866 No Contact Thermometer ترمومتر ابزاریست برای اندازه‌گیری و سنجش دما که در آن از تکنولوژی لیزری مادون قرمز استفاده می‌شود. ایمنی الکتریکی شامل بررسی ویژگی‌های ضروری مدار زمین، مقادیر مقاومت عایق، تست پیوستگی هادی‌ها و سیستم‌های حفاظتی است. برای حصول ..
10,537,500 تومان
ترمومتر لیزری مدل CA879 چاوین آرنوکس ترمومتر لیزری مدل CA879 چاوین آرنوکس
ناموجود
تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA879
نقد و بررسی اجمالی Chauvin Arnoux CA879 No Contact Thermometerترمومتر ابزاریست برای اندازه‌گیری و سنجش دما که در آن از تکنولوژی لیزری مادون قرمز استفاده می‌شود. از پارامترهای مهم ایمنی الکتریکی میتوان از بررسی ویژگی‌های ضروری مدار زمین، مقادیر مقاومت عایق، تداوم هادی‌ها و سیستم‌های حفاظتی نام بر..
5,737,500 تومان
ترمومتر لیزی مدل CA1860 کاوین آرنوکس ترمومتر لیزی مدل CA1860 کاوین آرنوکس
2 الی 3 روز دیگر
تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA1860
نقد و بررسی اجمالی Chauvin Arnoux CA1860 Infrared Thermometerترمومتر لیزی مدل CA1860 کاوین آرنوکس یکی دیگر از محصولات کاربرپسند این گروه فرانسوی می باشد. نحوه تشخیص دما در دماسنجها از اهمیت بالایی برخوردار است و دماسنجهای لیزری با توجه به مکانیزم عملیاتی آنها، میتوانند&nb..
4,950,000 تومان
تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA1862
نقد و بررسی اجمالی Chauvin Arnoux CA1862 Infrared ThermometerCA1862 گروه chauvin arnoux یک دماسنج غیر تماسی با تکنولوژی مادون قرمز ساده و دقیق است. بدنه ارگونومیک، سبک و قابل کنترل، مقاوم و ضد آب (IP 65)، دارا بودن توابع متعدد از جمله قابلیت تنظیم آلارمها از امکانات این تجهیز است. ..
6,862,500 تومان
ترموویژن مدل CA1884 چاوین آرنوکس ترموویژن مدل CA1884 چاوین آرنوکس
ناموجود
تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA1884
نقد و بررسی اجمالی Chauvin Arnoux CA1884 Ray Camترموویژن (Thermography) همان دوربین حرارتی است که به طور کلی یک از ابزارهای اندازه گیری می باشد. ترموویژن مقدار حرارت ایجاد شده در یک نقطه خاص را برایمان مشخص می کند. این امر حتی زمانی که سیم، شینه مسی، کلیدها یا سایر تجهیزات..
93,750,000 تومان
ترموویژن مدل CA1888 چاوین آرنوکس ترموویژن مدل CA1888 چاوین آرنوکس
2 الی 3 روز دیگر
تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA1888
Chauvin Arnoux CA 1888 Ray Camیکی دیگر از شاخه های بسیار فعال گروه chauvin arnoux  فرانسه، تجهیزات تست پارامترهای محیطی می باشد که برجسته ترین آنها، ترموویژن ها یا دوربین های حرارتی هستند.ترموویژن (Thermography) همان دوربین حرارتی است که به طور کلی یک از ابزارهای اندا..
226,687,500 تومان
تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA1954
نقد و بررسی اجمالی Chauvin Arnoux CA1954 Thermal Camera CA1954 یک دوربین حرارتی مادون قرمز است که به نام‌های مختلفی از جمله آنالیز ترموگراف دار، ترموویژن، گرمانگار و  تصویربردار حرارتی نیز شناخته می شود.  این تجهیز در صنایع مختلف و علی‌الخصوص در صنعت برق کاربردهای فراوانی ..
70,875,000 تومان
نمایش 1 تا 10 از 10 (1 صفحه)