منو
سبد خرید

ترموویژن/ترمومتر Thermographic Camera

یک دوربین حرارتی با استفاده از پرتوهای مادون قرمز ساطع شده از جسم در فرایندی که به آن تصویربرداری حرارتی و یا ترمو ویژن گفته می شود، تصویری از یک جسم ایجاد می کند. تصویر ایجاد شده دمای هوا را نشان می دهد. تصویربرداری حرارتی تکنولوژی تبدیل نور مادون قرمز به سیگنالهای برقی و ایجاد تصویری با استفاده از آن اطلاعات است.

 فناوری اساسی دوربین های تصویربرداری حرارتی برای اولین بار برای ارتش توسعه یافت. با این حال، اختراع دوربین حرارتی مربوط به تاریخچه ترموگرافی است که در سال 1960 توسط سر ویلیام هرشل فضانوردی که نور مادون قرمز را کشف کرد، آغاز شد.

در سال 1860 ، ساموئل پیرپونت لانگلی، ستاره شناس آمریكایی، بلومتر را ابداع كرد كه وسیله ای است كه اشعه مادون قرمز یا حرارتی را اندازه گیری می كند. و در سال 1929، کالمان Tihanyi، فیزیکدان مجار دوربین تلویزیون الکترونیکی حساس به مادون قرمز را اختراع کرد که قادر به گرفتن تصاویر حرارتی بود.

تابش مادون قرمز و نور مرئی هر دو بخشی از طیف الکترومغناطیسی هستند. اما برخلاف نور مرئی، تابش مادون قرمز را نمی توان مستقیماً با چشمان انسان درک کرد. بر اساس همین منطق است که می توان توضیح داد دوربین حرارتی تحت تأثیر نور قرار نمی گیرد و حتی در یک محیط تاریک می تواند تصویری شفاف از یک جسم ارائه داد.

این فناوری در آن زمان انقلابی بود، اما امروزه تقریبا در تمامی دنیا در حال استفاده است. اما چگونه این دستگاه ها موفق به ضبط این اطلاعات بصری نامرئی می شوند؟ بگذار چک کنیم.

امروزه بر اساس استاندارد برای دوربین های حرارتی،  گرمتر نشان دادن اشیاء با رنگ زرد-نارنجی است که با داغ تر شدن جسم، روشن تر می شود. اشیاء سردتر با رنگ آبی یا بنفش نمایش داده می شوند.

انرژی مادون قرمز طول موجی دارد که تقریباً از 700 نانومتر شروع می شود و تقریباً 1 میلی متر گسترش می یابد. طول موج کوتاهتر از این با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. دوربین های تصویربرداری حرارتی از این انرژی مادون قرمز برای ایجاد تصاویر حرارتی استفاده می کنند. لنزهای دوربین انرژی مادون قرمز را روی مجموعه ای از آشکارسازها متمرکز می کنند که سپس الگوی مفصلی به نام ترموگرام ایجاد می کنند. سپس ترموگرام به سیگنالهای الکتریکی تبدیل می شود تا تصویری حرارتی ایجاد شود که می توانیم آن را ببینیم و تفسیر کنیم.

مدل: Hotfind-S
SATIR Hotfind-S High Performance IR Camera ترموویژن مدل Hotfind-S ساتیر یک دورین تصویربرداری حرارتی سطح پیشرفته صنعتی و یکی از محبوب ترین دوربین های گرماسنجی سطح متوسط است که این محبوبیت دلایل مختلفی دارد از جمله اینکه دارای نرم افزار تصویربرداری با کارایی بالا برای ثبت تصاویر با کیف..
171,500,000 تومان
ترموویژن مدل CA1884 چاوین آرنوکس ترموویژن مدل CA1884 چاوین آرنوکس
ناموجود
تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA1884
نقد و بررسی اجمالی Chauvin Arnoux CA1884 Ray Camترموویژن (Thermography) همان دوربین حرارتی است که به طور کلی یک از ابزارهای اندازه گیری می باشد. ترموویژن مقدار حرارت ایجاد شده در یک نقطه خاص را برایمان مشخص می کند. این امر حتی زمانی که سیم، شینه مسی، کلیدها یا سایر تجهیزات..
87,500,000 تومان
ترموویژن مدل CA1888 چاوین آرنوکس ترموویژن مدل CA1888 چاوین آرنوکس
2 الی 3 روز دیگر
تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA1888
معرفی اجمالی Chauvin Arnoux CA1888 Ray Camیکی دیگر از شاخه های بسیار فعال گروه chauvin arnoux  فرانسه، تجهیزات تست پارامترهای محیطی می باشد که برجسته ترین آنها، ترموویژن ها یا دوربین های حرارتی هستند. ترموویژن (Thermography) همان دوربین حرارتی است که به طور کلی یکی از ابزاره..
211,575,000 تومان
تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA1900
نقد و بررسی اجمالی Chauvin Arnoux CA1900 Body Thermal Cameraهرگونه تب غیرطبیعی را با دوربین حرارتی تب سنج CA1900 تشخیص دهید. از آنجا که در حال حاضر اندازه گیری دمای بدن یک موضوع اصلی در اخبار است و جهان در سال 2020 و 2021 درگیر بیماری مهلک کووید-19 گردیده است، Chauvin Arnoux دوربین حرارتی..
56,000,000 تومان
تولید کننده: Chauvin Arnoux-France مدل: CA1954
نقد و بررسی اجمالی Chauvin Arnoux CA1954 Thermal Camera CA1954 یک دوربین حرارتی مادون قرمز است که به نام‌های مختلفی از جمله آنالیز ترموگراف دار، ترموویژن، گرمانگار و  تصویربردار حرارتی نیز شناخته می شود.  این تجهیز در صنایع مختلف و علی‌الخصوص در صنعت برق کاربردهای فراوانی ..
63,000,000 تومان
نمایش 1 تا 5 از 5 (1 صفحه)