منو
سبد خرید

تسترهای مقاومت عایقی (Insulation Testers)

یک عایق وظیفه ای بر خلاف یک هادی را دارد. عایق باید در برابر جریان مقاومت کند و جریان را در مسیر خود در امتداد رسانا نگه دارد. هدف از عایق اطراف یک هادی شبیه به شلنگ آب حامل آب است و قانون برق اهم با مقایسه شلنگ آب قابل درک آسان تر است. فشار روی آب از پمپ باعث جاری شدن در طول شیلنگ می شود. اگر شیلنگ دچار نشتی شود و به بیرون درز داشته باشد، آب را هدر میرود و فشار آب کاهش می یابد و در نهایت باعث می شود که شیلنگ به طور کامل از بین برود. مشابه با از دست دادن آب، هنگامی که مشکلی در یکپارچگی عایق سیم وجود دارد، باعث از دست رفتن جریان می شود و بر فرایند انتقال صحیح انرژی  تأثیر می گذارد. بنابراین، هدف از آزمایش مقاومت عایقی،  تست مقاومت یک عایق است.

آزمایش مقاومت عایق به عنوان یک اندازه گیری کنترل کیفیت استفاده می شود. تست مقاومت عایق (IR) (همچنین به غلط به عنوان Megger نیز شناخته می شود) یک تست عایق نقطه ای است که از ولتاژ DC اعمال شده (به طور معمول 500Vdc تا 15000Vdc ) استفاده می کند.

تست مقاومت عایق دومین آزمایش مورد نیاز توسط استانداردهای تست ایمنی الکتریکی است.

تست مقاومت عایق شامل اندازه گیری مقاومت عایق بندی دستگاه مورد آزمایش است، در حالی که فاز و نول در یک مدار در کنار هم هستند. مقاومت اندازه گیری شده باید بالاتر از حد مجاز از استانداردهای بین المللی باشد. از یک مگامتر سنج (اندازه گیر مقاومت عایق ) برای اندازه گیری مقدار اهمی عایق تحت ولتاژ مستقیم با ثبات عالی استفاده می شود.

برای اندازه گیری مقاومت با مقادیر بالا، از تکنیک های اندازه گیری با جریان تزریق محدود استفاده می شود. تست مقاومت عایق یک تست الکتریکی است که از یک نوع سطح ولتاژ معین (500 ولت در متر برای تاسیسات ولتاژ کم یعنی 230V) برای اندازه گیری مقاومت عایق با واحد اهم استفاده می کند. مقاومت اندازه گیری شده بیانگر شرایط عایق بین دو قسمت رسانا است. مقاومت بی نهایت نتیجه ای عالی خواهد بود، اما هیچ عایق کاملی نیست، بنابراین هرچه عدد خوانده شده بالاتر باشد بهتر است.

 

تولید کننده: Yektamut-Iran مدل: YK-006
معرفی اجمالی محصول تست کیت ESD مدل YK-006 یکتاموتکیت تست سطح مدل YK-006 یکتاموت یا تست کیت گام ESD، به اپراتور برای تست و اندازه گیری مقدار مقاومت عایقی کف سالنهای اتاقهای کنترل و برق که دارای کفپوش عایقی هستند کمک میکند. این تست کیت به پرابهای دستگاه تستر مقاومت عایقی متصل م..
54,000,000 تومان
نمایش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)